Hyalgel Horse jablko 5l

Hyalgel Horse jablko 5l
Hyalgel je speciální přípravek s obsahem hyaluronanu sodného a chondroitin sulfátu pro správnou výživu kloubních chrupavek. Hyalgel HORSE je veterinární dietetický přípravek s obsahem hyaluronanu sodn... Více informací
2 660 Kč včetně DPH
Přepravní společností:
zítra
Expresní doručení v Brně a Kuřimi:
Ještě dnes do 21:00 hod
KódB20180
Obj. kód36885
VýrobceHYALGEL
Id produktu13157
Datum expirace15.02.2025
PopisDiskuze

Hyalgel je speciální přípravek s obsahem hyaluronanu sodného a chondroitin sulfátu pro správnou výživu kloubních chrupavek.

Hyalgel HORSE je veterinární dietetický přípravek s obsahem hyaluronanu sodného a chondroitin sulfátu pro správnou výživu kloubních chrupavek koní.

Hyalgel HORSE je ve formě tekuté a je určen k přímému orálnímu podávání, sladká chuť s příchutí jablka je pro koně atraktivní. Přípravek lze podávat přímo, nebo jednoduše přidat zvířatům do pití nebo krmení.

 

Užívání Hyalgelu HORSE:

jednou denně 10 ml na 100 kg živé váhy, tj. 50 ml na průměrně velkého koně, po dobu 3 měsíců, při větší zátěži je možno podávat 2 dávky denně trvale.

 

Jedna dávka (50 ml) obsahuje:

Hyaluronan sodný 400 mg

Chondroitin sulfát 5000 mg

 

Určen je především pro koně:

  • s vyšším zatížením kloubů při sportu a práci
  • v přípravě na závodní sezonu
  • v průběhu závodní sezony pro udržení dobrého stavu kloubního aparátu
  • po závodní sezoně v období regenerace
  • pro zlepšení kloubní pohyblivosti a při ztuhlosti kloubů (zejména u starších jedinců)
  • při onemocnění a poranění pohybového aparátu
  • při zánětu vazů, šlach a kloubů
  • po úrazech a operačních výkonech v oblasti pohybového aparátu
  • pro intenzivní regeneraci kloubního aparátu

 

Přípravek Hyalgel s obsahem hyaluronanu sodného s chondroitin sulfátem byl testován na koních s různým poškozením kloubů a šlach (akutní a subakutní osteoartritidy, artrózy, sinovitidy, tenditidy a tendovaginitidy) a ukázalo se, že se výrazně zlepšila pohyblivost kloubu, snížila jeho bolestivost na dotyk, zmenšilo se kulhání zvířete a zmenšila se rovněž ztuhlost končetiny po období klidu. V případě užití stupnice výrazné zlepšení-zlepšení-beze změny-zhoršení, 38% koní vykazovalo výrazné zlepšení, 52% koní zlepšení a pouze 10% koní z 48 bylo beze změny. U žádného koně nenastalo zhoršení

Řada neoficiálních studií a testů ukázala obdobné výsledky při prevenci kulhání a při rekonvalescenci po arthrotických operacích.

Hyaluronan sodný a chondroitin sulfát jsou přirozenou součástí pojiv a zajišťují jejich odolnost proti poškození. Společně tvoří velice účinné arthronutraceutikum.

Kyselina hyaluronová je viskózní kapalina, která je přítomna v epitelových a pojivových tkáních (kůže, šlachy, krevní cévy, chrupavky, kosti), jako mezikloubní kapalina plní úlohu lubrikantu, kdy umožňuje hladký pohyb kloubu a zamezuje tření, dále zvyšuje odolnost tkáně proti tlaku a zlepšuje její pružnost.

Při nadměrném pohybu, kloubním onemocnění, nebo díky stáří koně, dochází k degradaci kyseliny hyaluronové v kloubu a tím se výrazně sníží lubrikace kloubu a může dojít až k nevratnému poškození chrupavky.

Chondroitin sulfát se nachází zejména v pojivových a epitelových tkáních, je přítomen i v kostech a pokožce. Je nedílnou součástí chrupavek, zde zvyšuje jejich elasticitu, působí protizánětlivě a snižuje aktivitu enzymů poškozujících buněčné tkáně. Ve chrupavce dokáže zadržovat vodu, čímž jí dává pružnost. Svými vlastnostmi obnovuje rovnováhu složení kloubní tekutiny.

VýrobceHYALGEL
Typ Pohybový aparát HYALGEL
Obj. kód36885
Druhy hospodářských zvířatKůň
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: