Specific FCW Crystal Management 7x100g kočka

Specific FCW Crystal Management 7x100g kočka
 Specific FCD je standarním krmivem pro dospělé kočky a zároveň veterinární dietou pro prevenci vzniku stuvitových a kalcium-oxalátových kamenů. Snížení návratu struvitové urolitiázy. Snížení formová... Více informací
228 Kč včetně DPH
Přepravní společností:
zítra
Expresní doručení v Brně a Kuřimi:
Ještě dnes do 21:00 hod
KódB28386
Obj. kód97627
VýrobceSPECIFIC
Id produktu126237
Popis
 Specific FCD je standarním krmivem pro dospělé kočky a zároveň veterinární dietou pro prevenci vzniku stuvitových a kalcium-oxalátových kamenů.
Snížení návratu struvitové urolitiázy. Snížení formování nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů. Zmírnění onemocnění dolních cest močových koček (včetně idiopatické cystitidy a uretrálních zátek). Každodenní krmivo pro kočky nad 8 let věku.
- Nízké hodnoty RSS (Relativní Super Saturace) moči pro struvity a kalcium oxaláty zajistí tzv. „podsycení“ a nízkou metastabilní saturaci, respektive minimalizují riziko tvoření nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů v moči.
- Dieta má snížený obsah hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) pro redukci návratů struvitových krystalů a kamenů.
- Kyselé pH moči pod 6,4 rozpouští existující struvitové krystaly a minimalizuje vznik krystalů nových.
- Vysoce kvalitní a vysoce stravitelné složky krmiva zajišťují maximální využití živin a menší objem výkalů.
- EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny s příznivým vlivem na zdravotní stav kůže, srsti a kloubů.
Při rozdělení celkové denní krmné dávky SPECIFIC™ FCD Crystal Prevention na 3 – 4 porce za den je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
Struvitová urolitiáza je pouze jedním z typů urolitiáz vyskytují­cích se u koček. Přesná identifikace jednotlivých typů urolitiázy je primárním předpokladem pro zavedení dietologických opatře­ní, protože každá z nich vyžaduje rozdílný dietologický postup a volbu jiného krmiva. (hledejte v sekci SPECIFIC - Technické informace - Management urolitiázy).
Dieta SPECIFIC™ FCD Crystal Prevention je snadno stravi­telná a vyvážená a lze ji doporučit v případech žaludečních a střevních potíží. V těchto případech je lépe rozdělit denní dáv­ku na několik menších dávek během dne.  
 
Komplementární informace
Pro redukci návratu urolitů složených z kalcium oxalátu, amo­nium urátu nebo cystinu je doporučena dieta SPECIFIC™ FKD/FKW Kidney Support.
Pro obézní kočky se sklonem k tvorbě struvitových kamenů je určená dieta SPECIFIC™ FCD-L Crystal Prevention Light, SPECIFIC™ FXD Adult nebo SPECIFIC™ FRD Weight Reduc­tion.
Pro kočky s rekurentní idiopatickou cystitidou je doporučena konzervovaná strava (SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention nebo SPECIFIC™ FXW Adult).
Složení: Kukuřičný protein, živočišný tuk, kukuřičný škrob, bílá rybí moučka, bramborový protein, vejce, pšenice, minerální látky, cukr, rýže, vitamíny a stopové prvky, hydrolyzovaný kuřecí a krůtí protein, sušené podmáslí, prášková celulóza, methionin, psyllium, slunečnicový olej, taurin.
Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát. Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadla.
VýrobceSPECIFIC
Typ Ledviny a močové cesty SPECIFIC
Obj. kód97627
Suché / vlhkéGranule, Konzervy
Věk kočkyDospělá kočka (1-7 let)