Costarica Tarrazu Multa 1000g

Costarica Tarrazu Multa 1000g
Údajně nejlepší káva na světě. Kostarická káva. 100 % Arabica. Jemňoučká, dobroučká, voňavoučká... Více není třeba dodávat :)... Více informací
589 Kč včetně DPH
Dočasně vyprodáno
Přepravní společností:
na dotaz
Expresní doručení v Brně a Kuřimi:
Ještě dnes do 21:00 hod
KódBOB81-1000
VýrobceBOBKAFE.CZ / SVĚTKRMIV.CZ
Záruka24 měsíců
PopisDiskuze

Kostarická káva je podle mnohých odborníků i milovníků kávy nejlepší na světě.

Je to klišé, nebo to je pravda?
To prosím posuďte sami. My vám jen můžeme říct, že tuto kávu pražíme s tou největší péčí, jako by to byla nějaká královna mezi kávami. Chováme se k ní uctivě, pečlivě vybíráme špatná zrnka pryč, se zrnky se doslova mazlíme. Aby tato káva byla minimálně nejlepší u nás, nebo alespoň v našem okruhu.

Čím se tato kostarická káva Tarazzu vyznačuje?
Především tím, že je hodně jemná. Má jemňoučkou chuť a úžasnou vůni. Tato jemná chuť má dozvuky po tropickém ovoci a ananasu. Ale to už každý posuďte sami. To, že je ze 100 % Arabica, to je samozřejmost. 

Něco málo ze zeměpisu a biologie, ohledně pěstování Kostarické kávy
Tuto kávu kupujeme z oblasti Los Santos, kanton Tarrazú. Tento Kanton je pátý v provincii San José. Hlavním městem kantonu je San Marcos.
Tarazzú má rozlohu 297,5 km2 a průměrnou nadmořskou výšku 1471 m n.m. Naše káva se pěstuje v rozmezí výšek 1200 - 1800 m n.m. Tedy poměrně vysoko. Berme ale v úvahu, že v Kostarice je tropické pásmo, proto v takových nadmořských výškách není ještě sníh a zima, jako třeba v Alpách.

Kostarická káva se také někde nazývá jako káva z vysočiny, nikoliv té naší, Českomoravské, ale vysočiny v Kostarice. Káva je v celém kantonu Tarrazú hlavním zdrojem příjmů místních lidí. Tarrazú je velmi závislí na převodech peněz od emigrantů, kteří žijí a pracují v USA. Tento odliv pracovníků právě do USA vynahrazuje příliv sezónních pracovníků z Panamy, kteří pomáhají s každoroční sklizní kávy. Právě kanton Tarrazú produkuje nejžádanější kávu v Kostarice. 

Složení: 100% Arabica (zrnková káva)
Výrobce: BOREKO s.r.o. (součást SvětKrmiv.cz)

Zakoupíte také přímo na e-shopu BOBKAFE.CZ (s dopravou zdarma nad 1000 Kč)

ŽIVOT ZAČÍNÁ PO KÁVĚ...

VýrobceBOBKAFE.CZ / SVĚTKRMIV.CZ
Typ Čerstvá káva BOBKAFE.CZ / SVĚTKRMIV.CZ
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: